Merino móda v podaní Froggywear

Už som to niekde písala, takže sa zrejme budem opakovať, ale pravdou je, že mojim tohto jesenným objavom je merino vlna. Niežeby som o nej nepočula už predtým, ale osobne som dosiaľ nemala tú česť. A popravde, osobný kontakt som ani nevyhľadávala, pretože som kdesi vzadu v hlave mala údaj, že vlna kuše a merino obzvlášť. Kto ho tam dal a prečo, netuším. Ale zrejme niekto od konkurencie, pretože to hlavne vôbec nie je pravda!

Merino si nás však tento rok na dedine našlo a ja nemôžem byť vďačnejšia za možnosť skúšať produkty z neho na sebe či Detinských deťuchoch. Tak ako napríklad teraz toto autíčkovské rastúce oblečko z merina od slovenskej rodinnej firmy Froggywear. Akože nemusím vám hovoriť, že Dedinské dieťa sa doňho chcelo vpratať stoj čo stoj, že? Ale až tak rastúce teda nie je..

Prvé čo vám o tomto body a kamašliach môžem povedať je, že každý, kto ich už mal možnosť omakať sa zhodol na tom, že niečo tak výnimočne a na dotyk príjemné ste už dávno nedržali v rukách. Čestné slovo!

Merino je inak stopercentne prírodný materiál z tej najjemnejšej vlny špeciálne vyšľachtených oviec. Má unikátne termoregulačné vlastnosti, vďaka ktorým v zime hreje a v lete chladí, nezapácha, netreba ho často prať, dokáže rýchlo vyschnúť, je antibakteriálne a vhodné aj pre atopikov. 

A práve preto tak veľmi zapôsobilo aj na Janku a Tomáša, ktorí stoja za značkou funkčného oblečenia z merino vlny Froggywear pre všetkých, malých, veľkých aj najmenších..

Processed with VSCO with a6 preset

Janka a Tomáš Lehockí sú predovšetkým akční manželia, rodičia, cestovatelia a outdooroví nadšenci so slabosťou pre hory. Proste úplne pravý opak mňa. Práve preto ma ich oslovenie naozaj nesmierne potešilo!


Jani, povedz mi niečo o vás. V koho hlave vzniklo Froggywear a prečo vlastne?

Nejako postupne som sa k tomu prepracovala. Prirodzene, najprv som šila pre seba, potom prejavilo záujem aj širšie okolie. Nápad založiť si vlastnú značku s funkčným oblečením sa zrealizoval až potom, keď som sa vrátila z mojej cesty okolo sveta.

Na začiatku bol jeden šijací stroj ukrytý v podkroví izby. A moje odhodlanie splniť si sen a zúžitkovať moje skúsenosti ostrieľanej cestovateľky, ktorá dokáže prežiť polroka s tým, čo má zbalené v jednom príručnom ruksaku.

Dnes, o 4 roky neskôr, máme vlastnú krajčírsku dielňu v Hviezdoslavove, kvalitnú merino vlnu si dávame pliesť v krajinach Európskej únie a šijeme z nej funkčné oblečenie, doplnky a termoprádlo. Máme tím šikovných krajčírok, stále sme však malá rodinná firma, ktorá svojou prácou doslova žije.

Jedna vec je byť dobrodruhom za slobodna a druhá, keď sa sama staneš matkou. Ako ste na tom dnes?

Milujeme svoj aktívny životný štýl. Je pravda, že v poslednom  čase je tých možností na outdoor pomenej, ale to hlavne preto, že máme veľa práce, niežeby sa so synčekom nedalo nikam ísť.

S príchodom malého na svet sme práveže rozšírili ponuku funkčného oblečenia – aj pre bábätká a dojčiace mamičky, takže aj preto sme ťa oslovili.

Ako vzniká vaše oblečenie?

Väčšina našich produktov sa rodí vonku v teréne. Keďže sa často stáva, že nám na našich výjazdoch do hôr chýbal nejaký funkčný kúsok oblečenia, vytvorili sme prototyp, otestovali ho, vychytali muchy a začali ho šiť aj pre našich zákazníkov. Prípadne sa ozývali zákazníci sami, čo by sa im hodilo.

Napríklad teraz, ako matka, sa čudujem, aká je materská náročná na funkčné vybavenie. V lete preto vznikli dojčiace tričká s merino vlnou, aby nesmrdeli, kedže som sa veľmi potila. V zime zase rolák pod nosičskú bundu. Samozrejme ten s merinom je najteplejší. Veď taký dvojhodinový spánok vo vetre a padajúcom snehu je pomaly ako výstup na Rozsutec. Akurát s tým rozdielom, že mamička potrebuje teplejšie oblečenie, lebo sa chôdzou pred bytovkou tak nezahreje.

A na aké kúsky sa u vás môžu zákazníčky tešiť do budúcna? Odtajníš nám niečo?

Tak už teraz mám rastúci zoznam. Väčšina vecí je už otestovaná, ale máme aj prototypy, ktoré sme už tento rok nestihli dotiahnuť do dokonalosti. Napríklad taký merino detský overal, bábätkovské pyžamo z merino vlny či dámske legíny a štucne. V hlave mám už aj rolákové minišaty, teda také predĺžené tričko pod zadok. A aj mnohé letné novinky, ktoré ale ešte zatiaľ prezrádzať nebudem… 🙂

Tak to sa tešíme! A ďakujem za rozhovor!

Froggywear nájdete na Facebooku alebo na Instagrame

Processed with VSCO with a6 preset

Foto: Dedinská mať

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s