Našich TOP 5 odporúčaní na vianočné darčeky

Sľúbila som vám aj sebe krátky, stručný a k veci článok na tému: “Našich TOP 5 tipov na darčeky, za ktoré sa nebojím dať ruku do ohňa a myslím, že budú baviť aj vaše deťuchy!“. A tak prejdime rovno k veci!

Hneď na úvod podotýkam, že všetky spomenuté vecičky sa k nám dostali vrámci bartrových alebo honorovaných spoluprác počas uplynulých rokov či mesiacov. Ale (!) nezávisle od toho môžem s čistým svedomím vyhlásiť, že by som ich po našej osobnej skúsenosti neváhala pre svoje deti zakúpiť, pretože si ich naozaj naozaj skutočne dlhodobo užívajú. Alebo takto – dlhodobo sa o ne medzi sebou naťahujú.

1. Hojdacia kvapka

Hojdacia kvapka Droppo od Ecobaby je náš absolútny favorit aj po vyše dvoch rokoch. Pokiaľ máte čo i len náznak priestoru, že by ste si čosi takéto domov nasťahovať mohli, určite neváhajte! Dá sa s ním hojdať, liezť po ňom, točiť sa a rôzne šaliť a vďaka tomu pomáha k rozvoju hrubej motoriky.

Droppo je u nás denne okupované nielen Dedinským dieťaťom, ale aj Dedinským bábom a občas oňho idú dokonca boje. No a aby som nezabudla – milujú ho aj všetky naše detské návštevy.

Recenzia na Droppo na blogu: https://dedinskamat.wordpress.com/2017/10/10/hojdacia-kvapka/


2. odrážadlo / Ski odrážadlo

Moje odrážadlo je váhovo superľahké rastúce odrážadlo s menom, ktoré vďaka špeciálnemu SKI adaptéru za pár eur v zime premeníte na lyžiarske SKI odrážadlo. Špecialitou tohto odrážadla sú kolesá, ktoré sú vytvorené zo špeciálnej “peny” (aj keď to je dosť blbé prirovnanie) a vďaka tomu na nich jednoducho nemôžete dostať defekt.

Moje odrážadlo je určené pre detičky od 18 mesiacov a vďaka nastaviteľnému sedadlu a riadidlám s vašimi deťmi porastie ešte pár pekných rôčkov.

Recenzia na Moje odrážadlo na blogu: https://dedinskamat.wordpress.com/2017/07/19/prisla-stuhou-previazana-skatulka/

EDIT: Moje odrážadlo sa tak nadchlo, keď sa tu v tomto vianočnom výbere našlo, že sa rozhodlo mojich čitateľov odmeniť, A tak s použitím kódu DEDINSKAMAT získate svoj nákup s 10% zľavou.


3. Hovoriace perá a knihy

IRS hovoriace knihy a perá sú jednoznačne top interaktívnym darčekom, ktorým ukojíte túžbu detí po modernej elektronike, ale súčasne im tým ponúknete aj niečo nenápadné na “učenie”. Deti sa pero naučia obsluhovať už od jedného roka (Dedinské bábo sa za ním ide potrhať), ale samozrejme, že intelektuálne ho vedia plnohodnotne využiť až cca. od 2,5 roka a vyššie.

Navyše, ak ste viacmama s malými deťmi, vždy vám dobre padne vhod “hračka”, ktorá vás zbaví aspoň jedného dieťaťa. To sa samo bez vašej pomoci pohrúži do knižiek, básničiek, pesničiek a príbehov a zostane vám na krku/prsku už len to mladšie.

Recenzia na IRS hovoriace knihy na blogu: https://dedinskamat.wordpress.com/2019/08/20/testujem-irs-hovoriace-knihy-s-perom/


4. Hačka – Závesná kolíska

Závesná plátená kolíska alias hačka je geniálnym pomocníkom pre každého čerstvo rodiča a tehotnú skoromatku. Tie najkrajšie na Slovensku šité pochádzajú z dielne Kidvak. Áno, neznie to síce vyslovene ako hračka pre deti, ale možno by ste boli prekvapení. U nás má hačka maximálne využitie, doteraz sa v nej rado cez deň pohupuje aj naše štvorročné Dedinské dieťa.

Hačka mi uľahčuje, zkracuje a maximálne zjednodušuje niekoľkodenné uspávanie detí už od ich narodenia. Pri Dedinskom dieťati mala hačka aktívne využitie do jeho 18 mesiacov. Dedinské bábo má aktuálne 15 mesiacov a vždy ju naplno využívame na každé denné aj nočné uspávanie, ak sme doma. Nemusím tak s Bábom hopsať na fitlopte, nosiť ho na rukách či uspávať v nosiči.

Článok o Kidvaku na blogu: https://dedinskamat.wordpress.com/2018/11/10/zoznamte-sa-lenka-a-jej-kidvak/

Upozornenie: Na fotke sa nenachádza hačka od Kidvaku. Doma máme už niekoľko rokov hačku z českej dielne Tiki Mechulka. Kupovala som ju ešte v čase, keď som o Kidvaku ani nechyrovala.


5. Kvalitné lokálne oblečenie

To by som samozrejme nebola ja, keby som si na záver trošičku neprihriala polievočku. Ale odhliadnuc od toho, že sa vám opäť budem snažiť voľačo predať, faktom zostáva, že kúpou nejakého lokálneho produktu (hračky, oblečenia či nábytku) viete urobiť radosť viacnásobne. Svojim deťom, samotnému autorovi a dobrým pocitom, že ste podporili usilovných slovenských kreatívcov, napokon aj sami sebe. Pretože slovenskí lokálni tvorcovia si vás na rozdiel od veľkého korporátneho kolosu možno pamätajú aj podľa vášho nicku na Instagrame.

Ďalšia výhoda tiež spočíva v tom, že sa v prípade nákupu u lokálnych tvorcov môžete v súkromných správach poradiť priamo s autormi produktu. S radosťou vám pomôžu vybrať veľkosť a poskytnú najkvalifikovanejšie odpovede na všetky vaše otázky. A navyše skutočne platí aj to dobre známe: “Nie som tak bohatý, aby som si kupoval lacné veci.”

Dbajte vo výbere darčeka na kvalitné prírodné materiály a verte mi, že sa vám odmenia dlhovekosťou. Z môjho Dorfsheepu napríklad dávam do pozornosti pripravovanú novinku Sheepy coat – vlnený kabát na zimu vyrobený zo 100% ovčieho merino rúna.

Pre viac info sledujte Instagram: https://www.instagram.com/dorfsheep/


Tak neviem, pomohla som? Našli ste si v tomto výbere niečo, čo vám vyslovene padlo do oka?

Foto: Dedinská mať

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s