Chlapčenská detská izba a zopár našich naj vychytávok v nej

Napísať a nafotiť tento článok mi trvalo večnosť. Viete si to asi predstaviť. Najprv nebolo upratané, potom neboli doma deti, potom zasa boli, potom boli hladné, potom sa šli hrať a.. A tým sa znova dostávame k bodu číslo jeden, že nevás bolo upratané, že boli hladné, a tak stále dokola..

Na Instagrame ste si odhlasovali, že nielen, že chcete vidieť izbičku Dedinských chalanov, ale navyše zaujímajú aj naše osvedčené vychytávky, ktoré by som pri zariaďovaní novej izby určite zakomponovala zas a znova. Tak teda, nech sa páči!

Tento článok vznikol v spolupráci s nábytkovým portálom Favi – krásne bývanie a ja mu touto cestou veľmi pekne ďakujem za dôveru a voľnú ruku pri písaní.

Processed with VSCO with a6 preset

Mimochodom, vedeli ste, že pôvod FAVI je v susedných Čechách a nejde ani tak o internetový obchodný dom, ako skôr o šikovný nábytkársky vyhľadávač?

Favi.sk zdržuje výrobky rôznych menších či väčších nábytkárskych eshopov, a tak vďaka nemu objavíte na jednom mieste ponuku obchodov, ktorú by sa vám možno ani nepodarilo dogoogliť. Ale rovnako tak v ňom nájdete aj ponuku tých veľkých obchodov ako Sconto, Kika, Bonami, Tchibo a ďalšie.

A viete o tom, že ak ste aj vy sami výrobcami nábytku a máte vlastný internetový obchod, tak sa do Favi môžete prihlásiť tiež?

Favi.sk je teda vlastne taký náš nábytkársky Google. Ak pre seba hľadáte nejaký kus nábytku, tak si jednoducho kliknite na ich webovú stránku a zvoľte si jednu z kategórií. Ak o svojom kúsku máte jasnejšiu predstavu, použite pri vyhľadávaní aj niektorý z ich filtrovacích nástrojov ako je cena, materiál, farba, štýl a ďalšie.

Nábytkársky vyhľadávač Favi.sk
nájdete aj na Facebooku či Instagrame.


5 vecí, ktoré sa nám v detskej izbe osvedčili najviac:

Toto je za mňa päť vecí, ktoré po praktických skúsenostiach v našej detskej izbe oceňujem najviac.

1. organizéry a vaky na hračky

Na trhu už nájdete organizéry a vaky na hračku v dizajnoch všetkého možného druhu, takže v izbe aj naozaj dobre vyzerajú. Ale to najdôležitejšie je, že sa toho do nich zmestí veľa a upratovanie hračiek vďaka nim zvládne aj dvojročné dieťa. Už len, aby sa mu do toho aj naozaj trošku chcelo.

Tento modrý organizér do skrine a samotná skriňa pochádzajú tiež z Favi.sk.


2. nalepovacie fólie na stenu

Toto je za mňa vynález za milión! Či už ide o čierne fóliu na kriedu alebo bielu lesklú, na ktorú sa dá písať fixkami. Je to proste pecka! Deti si tak môžu v izbe maľovať do zbláznenia, a najmä keď sú ešte malé a hlúpučké, tak tieto fólie slúžia aj ako ochrana steny pred eventuálnym počmáraním. Nevýhodou je, že pri dlhodobejšom nalepení fólie na stenu a jej následnom odlepení, už fólia so sebou miestami berie preč aj omietku.

Fólie sa dajú dohľadať v rôznych eshopoch na internete. Tieto naše pochádzajú z Aliexpressu.


3. jednofarebný biely nábytok

Biela má oproti ostatným farbám nábytku obrovskú výhodu, že nech si už zakúpite skriňu alebo šuflíky od akéhokoľvek výrobcu, vždy si môžete byť istý, že sa trafíte do odtieňa. Biela je proste biela.

Ak je nábytok biely a typovo podobný, môžete ho v izbe presúvať rôznorodo podľa chuti. Napríklad toto je už asi naše desiate rozloženie detskej izby. A pritom nábytok je tu pôvodný, odkedy sa Dedinské dieťa narodilo. Akurát som ho vždy priestorovo obmieňala podľa toho, ako deti rástli a čo vo svojom období života najväčšmi potrebovali.


4. reklamné kufríky a krabice

Krabice a kufríky zásadne nevyhadzujem. Práve naopak, snažím sa im vždy nájsť nejaké ďalšie uplatnenie. Tak napríklad, vďaka takejto modrej farebnej samolepiace fólii, môžem z kufríka od propagačných materiálov z pôrodnice alebo od Albi pera vyčariť nový kufrík, ktorý navyše dokonale ladí so zvyškom izby.

Táto modrá fólia pochádza takisto z Aliexpressu.


5. šuflíky, kde si ani bábätká neprivrú prsty

Mojou poslednou naj vychytávkou sú takéto šuflíkové systémy, ktoré som veľmi ocenila najmä v čase, kedy bolo Dedinské dieťa vo veku, že otváralo a zatváralo šuflíky a ja som vždy tŕpla, aby si tam neprivrelo prsty. No a pomaličky sa dostávame do obdobia, že nás to čaká opäť. Tentoraz s Dedinským bábom. Vďaka týmto a podobným úložným systémom, ale chvalabohu žiadna nehoda nehrozí.

Konkrétne úložný systém pochádza z dielne nábytkárskeho giganta IKEA.

Foto: Dedinská mať

2 thoughts on “Chlapčenská detská izba a zopár našich naj vychytávok v nej

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s