Vzdať to, nie je prehrať

Mnohé mi píšete, že ste to naše spoločné cvičenie vzdali. Z takého či onakého dôvodu. Pár týždňov dozadu, by som vám zrejme niečo vtipné odpísala a pomyslela si – “Aaaale isto sa to dá, veď sa pozrite na mňa. Možno si len treba trošku viac povystúpiť z komfortnej zóny!”

Ale už s pokorou viem, že nie naozaj sa vždy dá. Cvičiť, chudnúť, viac sa vzdelávať, triediť detské veci, upratovať, prešívať oblečenie, živiť kvások, zdravšie variť, obhospodárovatm záhradku, uvedomelejšie nakupovať alebo čokoľvek iné, čo vás aktuálne trápi. A tak vám tu k tomu hromadne napíšem jedno. Rozdiel je ale v tom, že tentoraz si to už aj naozaj úprimne myslím.

“Istotne si dovoľ nenaložiť si, čo je nad Tvoje možnosti. Ideálne to s láskou k sebe vypusti aj z hlavy. Ono to totiž nerobí nič iné, iba podvedomý stres, že si niečo nestihla. A nie, skutočne to nie je dôležité. Dôležité je prežiť to v čo najväčšej láske a pokore. Lebo toto je život. Objímam Ťa.”

Nie, to nie je nijaká šamanská mantra, ale takisto to ani nepochádza z mojej hlavy. Napísala mi to jedna úžasná bytosť presne vtedy, keď som to potrebovala počuť. A je zvláštne, že hoci sme sa poriadne stretli naozaj iba párkrát v živote, už dvakrát ma vnútorne zachránila. ĎAKUJEM TI!

Nebojte sa, nejdem tu zo seba robiť práve osvietenú sebarozvojovú a sebaláskavú poradkyňu. Pôvodne som to sem vlastne ani nechcela dávať. Veď tá správa je stará už tri týždne. Dovolila som si to zverejniť iba preto, pretože to možno niektorá z vás tiež potrebuje počuť práve teraz!

Foto: Dcéra Dedinskej susedy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s