iCarry – jedinečný obchodík, kde sa ocitnete v nosiacom nebi

Že som fanúšik nosenia detí, o tom viete. Že sa ale dá nosiť aj neergo, a teda nezdravo pre matku a dieťa, ste tušili? A že nie všetko, čo na pultoch obchodov s bábätkovským sortimentom nájdete, je naozaj to zdravé ergo, to by vám napadlo? A že to občas platí aj pre tie nosiace pomôcky, kde je ERGO dokonca veľkým napísané na krabici, to je už úplne na hlavu, že? #lebobiznis

A tak vďakabohu za obchodíky so srdcom a kvalifikovaným poradenstvom, ktoré pomaličky na Slovensku vznikajú. Jedným z nich je aj iCarry, ktorý založili dve nosnice-fanatičky Nela Malaroi a Martina Bošiaková. Tie sú v našich končinách doslova nosiacimi legendami. Niektoré zdroje dokonca hovoria, že tu niet človeka, ktorého rukami by prešlo viac typov nosičov ako cez ich. Vraj sa to počíta na desiatky a desiatky a desiatky a…

A čo sa logicky stane, keď máte dom plný nosičov, milión skúseností, vášeň a vedomosti, ale nosenci už odrastú a manžel by si tiež opäť rád niekde zavesil svoje košele? Správne! Spojíte sa s rovnako trafenou parťáčkou a spolu vytvoríte myšlienku obchodíka s najširšou ponukou nosičov, poradenstvom a požičovňou. Miesto, kde si toho môžete naživo poskúšať, kúpiť alebo vypožičať snáď zo všetkého, čo európsky trh ponúka.

A aby toho nebolo málo, tak baby k sebe pribrali aj šatkoviazačku Želku Šmidtovú, ktorá skúsene poradí, prevedie a informuje. A to nielen o slovenských najpopulárnejších šatkách na nosenie detí Sestrice.

Pretože keď si vyberáte auto, pôjdete tam, kde majú na výber iba jedno a aj to len zagarážované bez možnosti otvorenia dverí alebo tam, kde majú plný autosalón rôznych značiek, ochotne poradia a ešte sa vám dajú v jednotlivých autách aj prejsť, aby ste zistili, ktoré vám skutočne sadne. Je to tak? #recnickaotazka

Ak toho chcete o babách alebo ich obchodíku a online predajni vedieť viac (alebo sa proste iba dobre zasmiať) a niečo si prečítať, odporúčam vám prečítať si náš spoločný rozhovor na blogu. Prísamvačku, že ja tam raz v tom veľkomeste naozaj navštívim!

 

iCarry je internetový obchod a kamenná predajňa v Bratislave špecializovaná na poradenstvo a pomoc pri výbere prackových ergonomických nosičov. Nie však len to! Nájdete v nej aj šatky značky Sestrice, detské mininosiče na bábiky, oblečenie a doplnky na nosenie, oblečenie na dojčenie Mamika, merino oblečenie pre deti, moe legíny a podkolienky. Ďalej žužlacie náhrdelníky a prívesky, knihy z vydavateľstva Prosím spinkej, Ovocných a Zeleninových kamarátov, vaky a hrnčeky od Kura Harabura a ďalšie. A to najdôležitejšie – iCarry je aj požičovňa a online požičovňa nosičov.

EDIT: Kamenná predajňa iCarry na Záhradníckej 72 bola dňom 28.5.2019 zrušená. Reklamácie vybavujú na adrese Jégého 8, Bratislava 821 08. Osobný odber objednávok je možný v Petržalke na Lužnej 7.

iCarry však naďalej funguje ako eshop a vykonávajú nosiace poradenstvá. Viac info sa dozviete TU.


iCarry – obchodík. kde sa ocitnete v nosiacom nebi

Za iCarry stojí trojica hore spomínaných žien – matiek – milovníčok nosenia.

Nela Maraloi je trojmama, blogerka a samozvaná slovenská kráľovná nosičov, ktorá má strach z pavúkov a blížiaceho sa nosičského dôchodku. Jej záľubou sú nosiče, čokoláda a prokrastinácia. V nosiacom svete je dobre známa ako Fullbucklemama, kde bloguje o ergonomickom nosení a rada testuje nosiče, lebo sa môže cítiť aspoň na chvíľu dôležito. Poradenstvu pri nosení detí sa venuje už 4 roky a za najväčšie ocenenie považuje moment, keď sa rodičia na základe jej poradenstva rozhodnú pre nosenie svojho dieťatka.

 

Martina Bošiaková je mama trojročného Matúška a ročnej Ely, poradkyňa nosenia a údajne slovenská princezná nosičov (povedala vyššie spomenutá Fullbucklemama). Maťa je perfekcionistka, ktorá vždy hľadá, čo kde treba vylepšiť a všetkým tým dokonale lezie na nervy. Ale učí sa byť spokojná a chváliť. Fakt!
No a čo ona a nosenie? Prepadla mu hneď ako zistila, že tie reči o deťoch spiacich tri hodiny vkuse sú čisté výmysly. A že tú trojkombináciu, ktorú dva mesiace poctivo vyberala čítajúc všetky kočíkové recenzie môže rovno hodiť z okna. Nosenie ju proste spasilo a vrátilo jej osobnú slobodu. To čaro blízkosti v prepojení s absolútnou praktickosťou ju pohltilo a odvtedy nosí dennodenne už tri a štvrť roka. A všetko jej to dáva zmysel, keď z iCarry odchádza ďalšia spokojná rodinka so svojou šatkou či nosičom a vysmiatym alebo spinkajúcim nosenčekom.

Želmíra Schmidtová je mama osemročnej Hanky a takmer trojročnej Stellky a skrz na skrz Pojašená nosnica – poradkyňa nosenia detí srdcom a dušou oddaná noseniu. Je organizátorka podporných skupín nosenia po celej Bratislave. K noseniu sa dostala už pred ôsmymi rokmi pri dcérke Haničke, ktorá proste nechcela spať podľa toho, ako písala príručka z pôrodnice. Čiže sa pomaly hlási k nosiacim dinosaurom.
Už vtedy požičiavala svoju minizbierku nosiacich pomôcok a snažila sa kamoškám priblížiť čaro nosenia a jeho benefity. Nosenie druhorodenej dcérky do jej života prinieslo vášeň k šatkám, a tak sa z nej stala šatkozberateľka.

 


Všetky ste dlhoročne zapálené poradkyne pre nosenie detí. Vášeň je jedna vec! Ako ale vznikla reálna myšlienka založiť si v hlavnom meste nosiaci obchodík?

Nela: Myšlienka iCarry sa v našich hlavách zrodila 1. apríla a rozhodne sme ju ako žart nebrali (a to bola možno osudová chyba!). Ako prvú a zároveň jedinú osobu som ešte hneď v ten deň oslovila Maťku. A potom nás čakalo pár mesiacov mravčej práce, aby sme vymysleli, premysleli a doladili všetky detaily a našu myšlienku pretavili na firmu. No a 08. augusta 2018 sme s veľkou slávou a malou dušičkou otvorili kamennú predajňu v Bratislave na Záhradníckej 72. Pár mesiacov po otvorení sme si k sebe privzali tretiu mušketierku Želku a od decembra minulého roku má práve ona pod palcom našu kamennú predajňu. Okrem toho však spravujeme aj e-shop, ktorý by sme rady časom videli ako online nosičovú svätyňu. 

Martina: No veď toto, že prvý apríl a úplne bez vtipov! Takže, keď vám Nela napíše 1. apríla správu v znení “Čaaaau, počuj, čo si o mne myslíš? Sedím ti ako osoba?” ZBYSTRITE! Je dosť pravdepodobné, že sa váš život zo dňa na deň obráti naruby a už nebude cesty späť.
Teraz vlastne nerozumiem, prečo som nevedela, že prídem o spánok, keď mi Nela povedala, že má nápad, ktorý mi nedá spať! Odkedy sa o tento nápad podelila a rozvinuli sme ho do projektu iCarry, už nespíme ani jedna! Od augusta teda môžete nájsť všetko, čo s nosením súvisí – nosiče, šatky, oblečenie na nosenie pre rodičov aj detičky, ale hlavne kvalifikované poradenstvo, kde vám o nosení vysvetlíme všetko od A po Z a pomôžeme s výberom toho ideálneho nosiča, prípadne viazaním šatky, tak, aby ste od nás vykročili a nosili sa hneď, bez ďalšieho čakania či neistého tápania.

Želka: Keď som si v nosiacej fejsbukovej skupine prečítala niekedy v máji minulého roku, že Maťka s Nelkou pripravujú svoj project iCarry, trochu (doslovne) ma oblial pot. Totiž, už vtedy sme mali čerstvo založené občianske združenie Plachietka spolu s mojimi Pojašenými nosnicami a črtal sa nám priestor za lacný peniaz v úžasnej lokalite, mimochodom nedaľeko iCarry. Tam sme chceli rozbehnúť nosiace poradenstvo a obchod s nosiacimi pomôckami.
Ale človek mieni a život mení a priestor žiaľ nevyšiel. Cez prázdniny sme rozmýšľali čo a ako ďalej. Vtedy nás Maťka oslovila, či by sme náhodou nechceli prísť pozrieť do čerstvo otvoreného iCarry práve kvôli odbornému poradenstvu. A tam slovo dalo slovo, jemne som sa dievčatám votrela do biznisu, zmobilizovala rodinné financie a skočila rovnými nohami s nimi do podnikania.

Takže tu bola myšlienka a chytili ste sa jej po hlave. Čo vás pri vzniku iCarry najviac motivovalo? Aká bola vaša vízia?

Nela: No predsa vidina rýchleho zbohatnutia. 😀
Dobre, srandu bokom. Poradenstvu pri nosení detí sme sa všetky tri venovali už dlhší čas, a tak bol vznik miesta, kam môžu mamičky v komfortných otváracích hodinách prísť nielen vyskúšať a vybrať si nosič alebo šatku, ale hlavne po kvalitné poradenstvo a rady k noseniu, vlastne len ďalším logickým krokom, ktorý nám zaujímavo poprepájal životy. Ehm, poprepájal. Viac-menej prevrátil naruby by bol asi presnejší opis.

Martina: Chceli sme vytvoriť miesto, ktoré bude fakt len o nosení. Kde rodičia nájdu všetko, čo im k noseniu treba na jednom mieste a dostanú kvalifikované rady. Na vlastnej koži sme zistili, že nosiče sú špecifická záležitosť a nie každý sadne každému rodičovi/dieťatku. Že informácie na internete sú často mätúce a nič nenahradí možnosť si to naživo odskúšať. Takže sme zozbierali značky, ktorým skutočne veríme a vieme o nich, že sú kvalitné, aby si každý u nás našiel to svoje. Veľký priestor u nás majú práve slovenské a handmade produkty, ktoré sa inde v kamenných predajniach kúpiť a odskúšať nedajú.

Želka: Ja som už pri prvej dcérke Haničke veľmi rada pomáhala a radila v rámci mojich vtedajších vedomostí o nosení. So Stellkou bol ten pocit pomáhať objavovať čaro nosenia aj ostatným taký silný, že som sa rozhodla absolvovať niekoľko kurzov pre nosiace poradkyne a rozbehla som v Bratislave podporné skupiny nosenia. A keď som zistila, že koncept predajne zameraný na osobné nosiace poradenstvo sa veľmi zhoduje s mojou predstavou poskytnúť rodičom pomoc a podporu pri nosení svojich pokladov, tak pridať sa k dievčatám už bol len jednoduchý logický krok a veľmi rada som priložila ruku k dielu.

 

K vám teda môžem prísť a vyskúšať si rôzne značky nosičov a ak sa mi nejaký zapáči, tak si ho na mieste kúpiť?

Nela: Jasnačka. Najradšej máme samozrejme zákazníkov, ktorý nakúpia hneď z fleku a bez skúšania! Ale základom iCarry je kvalitné poradenstvo pri výbere nosiča či viazaní šatky. Rodičom, ktorí k nám prídu najčastejšie s minimom informáciami o nosení, chceme ponúknuť komplexné a ucelené vedomosti, rady, tipy o nosení, aby už nemuseli tráviť čas zdĺhavým hľadaním informácií na internete. Aby sa mohli pohodlne, zdravo, bezpečne a spokojne nosiť hoc aj od okamihu, kedy si u nás nosič či šatku vyberú. Šetríme im tak nielen čas, ale aj peňaženku.
My samé sme sa k svojim top nosičom dostali postupným kupovaním, skúšaním a predávaním rôznych (nám nesadnúcich) nosičov, po desiatkach hodín strávených na Facebooku či googlením infošiek o nosičoch. A našim zákazníkom teraz vlastne stačí len prísť do iCarry (a teda zadovážiť si nosenčeka), o všetko ostatné sa postaráme my.

Martina: A keby len nosič, poskytujeme aj bábätká! Štandardné, 50 cm a 3kg. Majú trochu desivý sklený pohľad, ale to nosenie sa na nich dá nacvičiť skvele. Sú totiž umelé a dokonale spolupracujú. 😀
Vďaka nim si dieťatko môže v kľude oddýchnuť, kým rodičia skúsia rôzne značky nosičov bez stresu a nájdu ten pravý pre nich, ktorý potom nastavíme už aj s bábätkom. A ak ide všetko ako má, spokojnú rodinku posielame domov uživať si tie pocity blízkosti, ktoré samy tak ľúbime.

Nela: Jéééj jasné, naše ergobábiky! Ja vždy rodičom na prelomenie ľadov hovorím, že si na obchode nechávame na skúšanie len tie dobré bábätká a zlé nechávame doma s manželíkmi. Väčšinou sa smejú, fakt! Teda smejú sa rodičia v obchode, nie naši chlapi doma. 😀

Želka: Veru, naše ergobábiky žnú najväčší úspech a aj väčšie detičky, zväčša starší súrodenci, ktorí prídu na poradenstvo spolu s rodičmi a bábätkom, si ich v našich detských nosičoch ponosia. Čo sa v mladosti naučíš…
Proste vychovávame ďalšiu nosiacu generáciu.
PS.: Nehovorte to Mati a Nelke, ale niekedy sa na predajni cítim ako v panoptiku. Tie pohľady dvanástich sklenených očí, och…

Vzhľadom na to, že predajňu vlastnia dve z najväčších slovenských nosičových maniačok o informácie asi nebude núdza, však?

Nela: Už tri maniačky, však Želka?! Ona bola totiž vždy veľmi šatková, ale mám čím ďalej tým väčší pocit, že sa nám ju podarilo získať pre nosiče.

Martina: Kto lepšie poradí ako fanatik? 😀
Na predajni máme skladom takmer 20 značiek nosičov, z ktorých sme si všetky oskúšali a otestovali aj my, tak vieme, kde sú ich plusy či mínusy. Za roky poradenstva tiež vieme, ktoré sadnú lepšie akým typom postáv, ako dlho reálne vydržia a podobne. Taktiež u nás nájdete za nás top šatky Sestrice, ktoré sa tešia veľkej obľube nielen na Slovensku.
Poradenstvo neraz trvá aj viac ako hodinu, pretože rodičom naozaj odovzdávame know-how. Je to čosi ako “autoškola” nosenia. Poradenstvo je u nás bezplatné, pokiaľ svoju nosiacu pomôcku kúpite u nás. Vzory si viete pozrieť na e-shope aj priamo na predajni. Okrem toho máme požičovňu, takže všetky nosiče si viete pred kúpou aj požičať na doma a ponosiť, ak si chcete odskúšať dlhšie nosenie. Zabudla som niečo, čo by vás presvedčilo, že sme super?

Nela: Že aj pekné a sympatické sme, či to nie?

Želka: Veru, Nelka má pravdu, ja som šatkomaniak. Nosiče som vnímala menej ako šatky, ale postupne s podpornými skupinami, ktoré som organizovala som sa dostavala k rôznym značkám nosičov, skúšaniu na sebe a aj s rôznymi mamičkami. Bez osobnej skúsenosti sa kvalitné poradenstvo robiť nedá, no a keďže Maťka s Nelkou sú naozaj elita nosičového nosenia na Slovensku, kam inam si prísť vybrať nosič? No predsa do iCarry! 😀

 

Ako vlastne vyzerá podnikanie troch matiek s malými deťmi? Inšpirujte nás!

Nela: V skratke? Čistá psychiatria predsa! Je to proste veľa veľa véééééľmi veľa prebdených nocí, lebo veď každá mama vie, kedy porobí najviac. Keď drobizg spí…

Martina: Drobizg spí? To je kedy? Psychiatria je veľmi výstižný opis! V podstate niekedy rozmýšľam o dobrovoľnom odovzdaní sa do rúk psychiatrickej nemocnice, že by som si tam trochu oddýchla v kľudnejšom prostredí.
Ale bez srandy! V praxi s nami decká strávili množstvo času priamo v iCarry, moja mladšia tam so mnou doteraz chodí vždy. Všemožne sa snažíme, aby firma nestála v ceste nášmu vzťahu s deťmi. Na začiatku to nabralo takú intenzitu, že som mala pocit, že kontaktné rodičovstvo približujeme všetkým rodinám, až na vlastné deti, na ktoré nevyvstáva. Nebolo ľahké deťom upierať slnečné dni vonku, lebo bolo treba byť v obchode. Odkedy sa k nám pridala Želka, je to našťastie omnoho vyrovnanejšie a všetky si to užívame vo väčšej rovnováhe.

Želka: U nás si aktuálne skúša rolu matky na materskej môj muž. A aké je to pre mňa, keďže pokrývam predajnú dobu obchodu? Prídem domov do druhej šichty varenia, prania, upratovania, úloh. V budúcom živote chcem byť mužom na materskej.

Viete sa vy tri dohodnúť? Predsa len, veľa žien nakope, poznáme to..

Nela: Máme rozdelené, kto sa čomu venuje, a potom má v tej oblasti aj hlavné slovo. Ale zároveň sa musíme vedieť aj zastúpiť. A snažíme sa všetko si vravieť narovinu a čo najskôr. Tým, že pre spoločnú komunikáciu najviac využívame messenger – teda písaný text – sa častokrát z komunikácie vytratí tá správna emócia a podfarbenie, ktoré ju dotvárajú, no aj na toto si už zvykáme.
Ja teda tak srandovne nazývam náš vzťah “Až kým nás bankrot nerozdelí…” ale teda pevne verím, že kamošky zostaneme aj keď raz iCarry (nedajbože) skončí. Baby sú totiž neskutočne perfektné! Kamošky, ženy, mamy. Som skrátka do nich! Beznádejne, totálne a úprimne!

Martina: Aj ja som do vás!

Želka: Nelka, krásne si to povedala!

Organizujete aj nejaké kurzy? Šatkovania alebo pre tehuľky?

Nela: V minulom roku sa nám podarilo zorganizovať kurzy pre budúcich nosiacich rodičov, ktoré sa stretli s dobrým ohlasom. Hosťovali sme úžasný kurz Aničky Pohořálkovej, zapojili sme sa do Európskeho týždňa nosenia detí a mohli ste nás stretnúť na niekoľkých trhoch v Bratislave.

A na záver – aký je váš najväčší tajný cieľ?

Nela: Nejaký taký skromný? Tak to potom urobiť z nosenia mainstreamovú záležitosť!

Ďakujem za rozhovor baby! Boli ste úžasné! Skvelo som sa nasmiala.. 

 

Kamenný obchod iCarry nájdete na Záhradníckej 72 v Bratislave.
Eshop a online požičovňu iCarry nájdete na Facebooku alebo na Instagrame

Foto: archív iCarry
Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s