Cvičím s Dedinskou maťou

Ani neviem ako začať. Najmä, keď ešte aj fotka nijako nesúvisí s textom. Ale žiadnu inú som nemala. Musím teda znova cez víkend ukecať Dedinskú neter na nejaké pracovné fotoraňajky.

V pondelok som bola na Dedinskom obecnom úrade znova cvičiť. Tak ako každý pondelok. V podstate som dokopy hopsala 5 minút, stihla sa spotiť, zadychčať a zvyšok času sa radšej dôležito tváriť, že práve dojčím a kýbličkujem. Len aby si preboha nikto nevšimol, že zo všetkých Dedinských žien tam vládzem najmenej. Aj keď som tam najmladšia. #hanbami

Nehovoriac o tom, že od narodenia Dedinského bába sa z ďaleka vyhýbam zrkadlám, obtiahnutým tričkám a prechádzke po dome len tak “na Evu”. Nakoľko už šesť mesiacov vyzerám ako v šiestom mesiaci. #ajtatasitovsimol

A poznáte to? Vždy si vravím, že s tým niečo už fakt spravím. Vážne. A potom začnem prať a odkladať veci, čítať rozprávkovú knižku, kýbličkovať a uspávať, a keď je konečne ticho a všetci spia, tak sa zasa ubrzdím na Instagrame. A dni bežia. A akosi som z toho stále nespevnela.

Takže, keď mi napísala Katka z Bubble Butt, či by som nechcela skúsiť jej tréningový program pre reálne ženy (asi ma videla mľandravú na tej čiernobielej diárovej fotke z predminulého článku) mala som pre ňu pripravenú odpoveď: “Vieš čo, si zlatá a veľmi rada, ale.. Ozaj si momentálne neviem predstaviť, kedy to stíhať. Takže vďaka.”

Ale potom som sa zamyslela a pozrela sa na celú tú situáciu ešte raz a s nadhľadom.

“Počuj, mať, ale veď práve toto je to, čo si si práve v tejto chvíli do života pritiahla! To nie je len tak náhodou, že to nie je ďalšie kojotričko! Proste máš začať konečne na sebe makať, ty hnida!”

A tak som Katke odpísala pre mňa tú najmenej pravdepodobnejšiu odpoveď: “Veľmi rada!” #klamstvoroka

Veľmi rada by som robila napríklad testera pre čokoládovne alebo testovala služby novovzniknutého upratovecieho servisu. Veľmi rada by som robila ambasádorku kokosovej vode alebo zadarmenko skúšala najnovšie produkty nejakej fotofirmy. Veľmi rada by som získala spoluprácu, kde by mi konečne dali nový mobil a ja si nemusela robiť selfíčka tabletom. Ale jedno viem určite – isto veľmi rada NECHCEM cvičiť! 

Ale tak ako všetko vo svojom živote, aj toto som zobrala ako znamenie. A výzvu. Ale nie do plaviek. Výzvu pre mňa. Poraziť samú seba. A preto o tom sem aj píšem. Pretože sa poznám. Moja vnútorná motivácia cvičiť je na bode mrazu alebo ešte nižšie. A tak potrebujem takú tú plytkú vonkajšiu motiváciu. Že to skúsim dať, cvičenie po cvičení, pretože som vám to napísala. A keď to nedám, tak sa proste budem plytko hanbiť, aký som slabý haring.

A potrebujem sa s vami plytkomotivovať aj na Instagrame. Takže svoje utrpenie budem dokumentovať aj v stories. Verím, že takto sa mi snáď podarí zabojovať a nevzdať ten plán pri prvom nezdare. Čo bude, tipujem, hneď po prvom raze.

Bubblebutt program

Takže, ženy, matky, nematky, dievky, ak ste na tom rovnako ako ja, poďme sa motivovať spolu. Akože fakt! Cvičme spolu. Hýbme sa. Každá svoje, ak chcete. Ale mne sa Katkin trojmesačný program Bubblebutt zapáčil. Aspoň teda na papieri. Haha, ako je to naozaj vám poviem po prvom cvičení.

Ale takto – jeho pointa spočíva vo vypracovanom 30-minútovom cvičení trikrát týždenne (pondelok, streda, piatok) po dobu troch mesiacov. Nie je potrebné žiadne cvičebné náradie, iba vlastné telo. Nie je potrebné nikam chodiť. Iba si denne ukrojiť tých 30 minút z času. Ešte neviem, v ktorú časť dňa to presne dám, ale povedala som si, že tých tridsať minút dám, aj keby som si mala ukrojiť z denného kýbličkovania.

Ale najmä sa mi páči Katkino heslo: “Fitnes program pre ženy z reálneho sveta s reálnym cieľom”. Takže žienky, ak sa tu nájde niekto, kto sa rozhodne trapošiť so mnou, poďte a pridajte sa tiež! Akože fakt! Buďme si oporou! Spojme sa na Instagrame, heštegujme sa a povzbudzujme navzájom! A snáď to dokážeme potiahnuť až do konca! A potom budeme všetky sexi a možno nás cvičenie aj začne baviť!

Tuto je ukážka prvého cvičiaceho dňa s programom Bubblebutt. Ak do toho niektorá z vás pôjde so mnou, Katka vám dokonca venuje zľavu na celý tréningový program. Keď do objednávky na stránke www.bubblebutt.sk zadáte zľavový kód: cvicimsdedinskoumatou získate celý program len za 25€.

Začíname v pondelok 18. februára!

No a na záver si ešte povedzme niečo o Katke, autorke programu. Katka je bývalá akvabela, ktorá nás dokonca v synchronizovanom plávaní reprezentovala aj na Olympijských hrách v Aténach. Je mamkou 6-mesačného synčeka a keď si pozriete jej Instagram, tak zaplačete od závisti. Nielen kvôli tomu, ako Katka po pôrode vyzerá a maká, ale aj kvôli tomu, kde momentálne žije. Cookove ostrovy, prosím pekne! Manželova práca ich tam zaviala. Normálne som musela použiť Google, lebo zemepis ani história mi nikdy nešli.

Takto vám poviem – už nechcem ísť na Bora Bora. Raz chcem ísť na Cookove ostrovy. Ale najprv trochu schudnem. A spevniem. Nech mám pekné fotky! Inak, Dedinský tata bude pekne prekvapený, keď si to tu zajtra všetko prečíta. K cvičeniu sa ma snaží priviesť odkedy sa poznáme. Tak to máš už akože darček na Valentína, láska!


Súhrné info:


AKTUALIZOVANÉ 17.02.2018 | Vy ste mi ale teda dali! Po mojom pondelkovom cvičebnom vyznaní som stále v kútiku duše dúfala, že sa odhodlám začať, ale každý to bude mať na háku, a tak to časom uhrám do stratena.. Ale nene!

Vy ste sa namotali toľkí, že toto vzdať proste už nemôžem! Veď mám zodpovednosť! Odhadom rátam, že by nás mohla byť aj päťdesiatka – matky, manželky, mladé dievky, budúce nevesty a dokoncaaj pár chlapov! Niektorí ste sa rozhodli zapojiť spolu so mnou v programe Bubble butt, niektorí si pôjdete svoje. Ale spája nás jedno – všetci máme na cvičenie 5 000 výhovoriek.

Ešte sa ma pýtate – a čo strava a kardio v ostatné dni. Takto vám poviem. Všetci si nájdime mieru nasadenia takú, aby sme to robili ako tak s ľahkosťou. Nie v strese a kŕči z toho, či som si toho dnes dosť odcvičila a neprijala priveľa kalórií. My sa doma stravujeme pomerne zdravo a kvalitne, takže ja zmenu stravy momentálne riešiť nebudem. Nejde mi o rysovačku, ani chudnutie.

Mne ide o to, aby som sa 3x do týždňa na tú polhodinku skutočne aktívne a cielene hýbala. Nie len také to splašené pobehovanie po dome a okolo detí. Ak toto dodržím, budem so sebou nateraz úplne spokojná. Kto má vyššie ciele, tak je to super! Budem nám všetkým držať palce. No a presne takto som sa omylom stala fitnes influencerkou. Fitfluencerkou. Bez kondičky, chuti cvičiť, akýchkoľvek predošlých skúseností a odborných znalostí. A tak nám Pánboh pomáhaj! Začíname v pondelok! To je zajtra..


AKTUALIZOVANÉ 22.03.2018 | Už je to mesiac, čo spolu cvičíme. My matky, ženy, dievky. Zburcovala sa nás takmer aj stovka. A to je akože MEGAWOW a nikto nám to nemôže vziať! Nesmierne si vážim každú jednu z nás a zaslúžime si za to minimálne sic-pack! Oooo, ja by som nám tak dopriala!

Sme superhrdinky. Nechávame po sebe liezť deti, nechávame ich rozhadzovať veci na vôkol a trieskať nimi, len aby sme mali 10 súvislých minút makačky. V prestávkach na vydých zapíname práčku, natierame chleby s maslom, dojčíme, kýbličkujeme, uspávame, miešame obed, otvárame poštárke. A to všetko preto, aby sme robili cviky, ktoré nevládzeme. Pri ktorých si uvedomujeme, aké sme to len grambľavé lemry. A hoci je to celé takto úplne totálne absurdné a o držku, o dva dni to dávame znova. A potom zas. Spolu! Lebo my matky sme proste Avengers šuvix!

Sľúbila som vám ale aj sumár toho, čo so mnou toto mesačné cvičenie spravilo. Priznám sa, že presné výsledky nemám, pretože než som sa konečne dostala k váženiu a meraniu, tak som už mala odcvičené prvé dva týždne. Počas nich som precítila existenciu asi všetkých svalov v mojom tele. Potom to už išlo ľahšie.

Čo ale môžem hmatateľne zhodnotiť je fakt, že od druhého do štvrtého týždňa cvičenia s Bubblebutt mi zmizli 2 cm z brucha a 1 cm z bokov, pričom moja váha zostala nezmenená.

Pocitovo sa cítim silnejšia, pevnejšia, mám lepšiu výdrž a kondíciu. Z mojej kondičky nula celá nič som sa zatiaľ dostala na aspoň nejakú a cviky, pri ktorých som sa na začiatku zadychčala, čo som na ne len pozrela teraz dám. Nevravím, že s gráciou, ale dám. A to je pokrok.

A to najdôležitejšie – začínam sa sama sebe postupne páčiť. Občas sa pristihnem pri tom, ako sa na seba dívam v zrkadle a nadvihujem si tričko, ako je na tom moje brucho. To brucho, ktoré sa mi od pôrodu nevcuclo a bolo len samá uvoľnená koža a “mäso”. Kvôli ktorému som sa vyhýbala zrkadlám a všetkým odrazovým plochám. A už teraz sa neviem dočkať toho, ako snáď bude vyzerať o ďalší mesiac či dva.

Takže kto doteraz váhal, ale práve som ho presvedčila, tak sa k nám môže pokojne kedykoľvek pridať. Cvičíme spolu “mentálne online”. Každý pondelok, stredu a piatok. Informujem o tom vo svojich stories na Instagrame či Facebooku. Či už máte svoj cvičebný program alebo si pôjdete zabehať, zacvičiť v posilke, na koberci v obývačke alebo sa v tie dni začnete len polhodinku akokoľvek CIELENE A VEDOMO HÝBAŤ.

Ak neviete ako, môžete sa pridať ku mne a cvičiť v programe Bubblebutt. Info a zľavu k nemu nájdete vyššie.

A čo vy? Vaše dojmy a pokroky po prvom mesiaci sú aké? Prináša vám to nejakú zmenu vo vnímaní seba samej?

Foto: Dedinská neter

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s