Benjamin Button – všestranný pomocník pre mamku a bábätko

Keď ma z Benjamina Buttona oslovili na testovačku, váhavo som súhlasila. Váhavo preto, lebo hoci dojčením výplňami svoj deň pravidelne už viac než tri roky, naozajstný kojovankúš som nepoužila ani raz. A vlastne by som ani poriadne nevedela, čo s ním. Vždy som ho totiž vnímala iba ako ďalší zbytočný výmysel, ktorý sa trh snaží nanútiť premotivovaným prvomatkám do povinnej výbavičky.

A preto, aby som do toho nešla jednostranne a zaujato, požiadala som na Instagrame o pomoc moje sledovateľky – bežné mamky na materskej. Aby sa so mnou ony podelili o svoje skúsenosti. A čuduj sa svete, napísalo mi ich prekvapivo viac, než by som vôbec čakala. A čuduj sa svete ešte viac – iba jedno jediné hodnotenie z toho bolo negatívne.

Nech to ale uvediem na korektnú mieru – netestovali Benjamina. Písali mi o skúsenostiach so svojimi kojovankúšmi, každá aký mala. A vďaka tomu, som pre vás na blog zozbierala zopár praktických postrehov a rád, ktoré mi venovali. Možno, že pomôžu pri výbere toho správneho vankúša na dojčenie aj vám, ak to teraz niektorá potrebujete..

 

Vankúš na dojčenie ako pomocník:

Čestne priznávam, že ja som si na prítomnosť kojovankúša nezvykla. Predsa len, keď máte oddojčeného 3,5 roka bez akejkoľvek pomôcky, ťažko sa vám zvyká na nejaký nový objekt a menia zautomatizované postupy a polohy. Aj keď ide o akúkoľvek dobrú vec, ktorá vám konečne umožní dojčiť vzpriamene bez hrbenia sa.

Ale pozor! Príležitosť pre vás!

Ponúkam vám možnosť otestovať si Benjamina u vás doma namiesto mňa. Stačí, ak mi do nedele 16. decembra 2018 pod postom o Benjaminovi Buttonovi na Facebooku necháte koment “Chcem testovať Benjamina Buttona!

A pokojne pripíšte aj to, aké staré je vaše dietko alebo prečo by ste ho chceli testovať práve vy. Jednu z vás vyžrebujem a Benjamina Buttona vám zašlem.

Účasťou v tejto testovačke avšak súhlasíte s podmienkou, že mi po mesiaci testovania zašlete vašu recenziu na testovaný kojovankúš aj s fotkou. Benjamin Button vám už samozrejme zostane. 

Možno vás ale prekvapí, že z mojej súkromnej Istaankety vyšlo, že vankúš na dojčenie používa až tretina dojčiacich mamičiek! A podľa vašich správ viem, že mnohým z vás kojovankúš zachránil dojčenie, pretože sa vám bábätko bez správneho napolohovania za pomoci kojovankúša nedokázalo správne prisať. Najviac si vankúš na dojčenie pochvaľovali mamky, ktoré trpia zdravotnými problémami, bolesťami chrbtice, skoliózou či neuropatiou.

Celkovo sa vankúš na dojčenie veľmi osvedčil pri dlhotrvajúcom dojčení, keď bábätko zaspáva, a nie a nie sa odcucnúť od zdroja dlhé desiatky minút. Odľahčí tak chrbticu aj ruky. Vtedy môžete súčasne dojčiť aj pracovať.

Processed with VSCO with a6 preset

Na čo si dať pri výbere kojovankúša pozor?

Pri výbere vankúša ma viaceré mamky varovali pred tými, ktoré sú plnené guličkami. Takýto vankúš vraj rýchlo stráca tvar, bábätko sa na ňom potí a tá náplň tiež veľmi šuští a budí tak dieťatko. Takže hoci sú lacnejšie, nekupujte ich!

O tom, či si vybrať malý tunelový vankúš alebo veľký polmesiac, je už čisto vecou tej ktorej mamky, ktorá čo z nejakého dôvodu uprednostňuje. Faktom však zostáva, že užívateľky tunelových vankúšov si pochvaľujú, že ich so sebou môžu pohodlne brávať aj na cesty – ľahko sa totiž zmestia do kočíka či auta.

Zhrniem to teda takto – z názorov, ktoré som si prečítala, by Benjamin Button podľa mňa zabodoval! Je príjemný na dotyk, ľahký, malý a skladný, vzdušný a dobre vyzerá! Je vyrobený z prírodných 100% recyklovateľných materiálov.

Benjamin je praktický a univerzálny – po rozzipsovaní sa dá sa použiť aj ako zábrana do postele, polohovateľný vankúšik, či vankúš pod hlavu pre dieťatko. Jeho poťah je ľahko prateľný v práčke a sušičke (Pozor, iba poťah, zvyšok sa neperie!). A má v sebe jednu malú nenápadnú vychytávku – obsahuje vyberateľné vrecúško so sušenou levanduľou, ktorá nielen, že príjemne rozvonia celý vankúšik, ale aromaterapeuticky hádam dopomôže aj k dobrým detským snom.

 

No a okrem toho, hoci sa to na prvý pohľad nezdá, Benjamin je 100% slovenský produkt! ❤️

Čo sa týka ceny, tak Benjamina si na jeho oficiálnych stránkach sk.benjaminbutton.co kúpite za baťovských 29,99€. Čo je v porovnaní s ďalšími  kojovankúšmi ešte stále vynikajúca cena!

Pokiaľ som vás teraz úplne neunudila a žiadalo sa vám ešte zopár pletiek, tak na záver tu pre vás niečo mám. Vedeli ste, že Benjamin Button bol Benjaminom Buttonom už dávno predtým ako sa stal kojovankúšom? A trúfate si tipnúť, čo to bolo? Ja viem, ja viem, pretože som ich zaregistrovala po prvýkrát už vtedy. A tak som ich trošičku vyspovedala.

 


Otázky na Benjamina Buttona…

Odpovedal mi na ne Ivan Zatko, jeden z členov BB-tímu.

Benjamin Button tu je nový! Skúste sa mi preto prezradiť, kto každý za ním vlastne stojí?

Benjamin Button – to je partička ľudí, ktorí si povedali, že byť rodičom je príma, ale ide to lepšie s pomôckami. Odtiaľ aj ten koncept “Innovation from parents to parents”.

Dominik, zakladateľ a otec dvoch dcér, prišiel pred tromi rokmi s myšlienkou na kameru, ktorá ukladá to najlepšie z detských spomienok. Do tohto dobrodružstva nahovoril dizajnérku Mišku a Andreja, technického riaditeľa. No a ja, Ivan, už 4 mesiace čerstvý otec, som sa do tímu pridal ako posledný a na starosti som mal crowdfundingovú kampaň na kameru a po jej skončení aj marketing a predaj.

Arm-Pillow-Listing-06

Ako vlastne vznikol ten názov?

Odvodením zo slávnejšieho filmu, ktorý rozhodne odporúčame. Podobne ako film, aj Benjamin Button bol zo začiatku najmä o spomienkach. Presnejšie, o ich uchovávaní.

V minulosti ste tu boli tiež. Pamätám si váš koncept spred pár rokov, ešte ako tvorcov prevratnej detskej kamery v gombíku. Čo sa stalo s gombíkovou kamerou ďalej?

Potom, čo sme cez Kickstarter vyzbierali cez 50.000 eur, dali sme záväznú objednávku naším softvérovým inžinierom do Slovinska, ktorí akosi zabudli do pôvodnej kalkulácie prirátať 100.000 eur. Kampaň teda úspešná bola, ale bolo takmer isté, že produkt nedodáme. Preto sme dali na naše hodnoty, peniaze sme odmietli a kampaň sme v poslednej hodine zrušili. Myšlienku našej kamery oživil takmer 1:1 o pol roka Google, ale zatiaľ s ňou neuspel.

Ako ste sa vlastne z technologickej kamery presunuli k ekologickému vankúšu pre dojčiace mamičky?

Po krátkej existenčnej kríze sme sa rozhodli, že tentokrát urobíme poriadny výskum o potrebách rodičov, najmä matiek. Po desiatkach rozhovorov s rodičmi a stovkách hodín na internete, sme prišli na to, že mamičky trápi fakt, že s dieťaťom nemôžu žiť život ako predtým. A často je na vine dojčenie.

Buď sú z neho poriadne vyčerpané alebo sa hanbia dojčiť na verejnosti a radšej zostanú doma. Tam majú svoje kojovankúše, ktoré sú častokrát len veľkými plyšovými hadmi a navyše smrdia.

Arm-Pillow-Listing-03

V čom je práve váš kojovankúš iný?

Pretože nie je len na dojčenie, a tým pádom ho netreba vyhadzovať hneď po šiestich mesiacoch. Hodí sa aj na polohovanie, nosenie či cestovanie a vydrží naozaj dlho. Jeho princíp je totiž trochu odlišný ako pri klasických “slížoch“. Benjamin sa pri dojčení navlieka na ruku a v prípade iných použití sa dá jednoducho rozzipsovať. Namiesto jedného využitia, tak mamičky zažijú 4-v-1.

Iný je ale aj v použitých materiáloch – namiesto umeliny sme zvolili 100% bavlnu na povrchu a drevené vlákno Tencel vo vnútri. Nebudú vás rušiť ani žiadne šušťavé guličky a zápach ako Čína. Vo vnútri je vyberateľné vrecúško s čerstvou levanduľou. A výroba samozrejme prebieha na Slovensku.

Benjamina Buttona nájdete na Facebooku alebo na Instagrame

Foto: Dedinská neter, Benjamin Button

One thought on “Benjamin Button – všestranný pomocník pre mamku a bábätko

  1. Ani som nevedela, že niečo také existuje, ešteže to tehotenstvo trvá 9 mesiacov a za ten čas sa podozvedám koľko vychytávok je dnes už na trhu. Vyzerá to byť celkom vydarená a praktická hračka 🙂

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s