Rozprávkovanie – detská knižka o láskavom detskom spánku

Dedinské dieťa donedávna ešte pomerne dlhý čas ignorovalo knižky a knižné príbehy, pretože sa na ne ešte akosi nevedelo sústrediť. O to viac sa teším, že sa postupne prehupuje do obdobia, kedy ho to nesmierne baví a po knihách siaha stále viac a viac. Cez deň sú to najmä klasické slovenské riekanky, pesničky a básničky a večer a ráno knižky s príbehmi.

Jednou z našich najobľúbenejších je momentálne táto – Rozprávkovanie pre spokojné spinkanie od Prosím, spinkej (ktorá už vyšla aj v slovenskom preklade). Je láskavo a nežne napísaná rukou mamky a spánkovej antrolopologičky Lenky Medvecovej-Tinkovej a všetky príbehy v nej (dlhšie aj kratšie) sú písané prirodzenou formou tak, aby sa dieťatko pri ich počúvaní stotožnilo s hlavnými postavami. Aby sa upokojilo, uvoľnilo a postupne pripravilo na spánok.

Sú tam príbehy, ktoré detičky motivujú k česaniu vláskov, večernému čisteniu zúbkov (konkrétne tá ma u Dedinského dieťaťa najväčší úspech), kde sa pripravujú na príchod súrodenca alebo len tak motivujú k oddychu. Sú tam tiež state a odporúčania pre rodičov a aby som nezabudla, aj nádherné ilustrácie.

Ak sa ma chcete spýtať, či nás táto knižka aj reálne uspí, tak moja odpoveď je, že nás reálne stále uspáva prsko. Knižočkou si však radi pred spaním, na príjemné budenie sa alebo pred obedňajšou siestou listujeme. A to, že Dedinské dieťa tieto príbehy opakovane rado počúva je pre mňa najvačšia radosť. ❤️

Mimochodom autorka tohto projektu práve zháňa podporu pre svoju ďalšiu pripravovanú knihu, tentoraz s názvom Prosím spinkej – S láskou o detském spánku. Pôjde o jedinečnú knihu, ktorej vydanie je naplánované na september 2018 a na rozdiel od množstva ostatných kníh o detskom spánku, táto nebude o plači, strese, opúšťaní ani tréningu detí k spánku. Je určená pre rodičov, ktorí chcú svoje detičky hladiť, mať ich v náručí a láskavo ich uspávať. Vydanie tejto knižky viete podporiť už teraz tým, že si ju zakúpite v predpredaji TU.

Slovenské alebo české vydanie knižky Rozprávkovanie pre spokojné spinkanie alebo audio CD s rozprávkami v oboch jazykoch si viete zakúpiť TU.

Foto: Dedinská neter
Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s