Rande

Tak sme sa minulý piatok konečne s Dedinským tatom dostali na rande. Také, kde som nemusela ani ja a ani Dedinský tata nič chystať, nič umývať, a hlavne – nikoho neplnoletého sme so sebou nemuseli brať!

Priznávam, že som už vážne neverila, že to my dvaja do pôrodu vôbec dáme. Nakoľko do svadby sme to očividne nedali, hoci sme sa na podobnú pomyselnú večeru organizovali už vyše troch mesiacov.. 😄

Processed with VSCO with a6 preset

Lístky na Balkánsky večer v Plaza Beach Resort v Prešove, kde vraj obdobné tematické žúrky robia pravidelne, boli ale fakt silným lákadlom. A to ma pritom ani balkánska hudba, ani kultúra a ani jedlo nijak obzvlášť nebavia. Na mňa je tam až príliš veľa temperamentu. A to teraz fakt bez urážky všetkým Balkáncom, prosím! Hlavne ale, že sme mali konečne pevný dátum, čas a miesto! Všetko ostatné mi bolo akosi jedno.

Prekvapivo som si tam ale to balkánstvo aj celkom užila. Až na to, že sme skoro hneď na úvod pojedli pripravené osviežovacie obrúsky v domnení, že sú to mentolové cukríky. Ešteže sme neboli pahltní a skromne čakali až na prípitok. Ale to ste vedeli, že existuje voľačo také, že vám ich malé stlačené na tanieriku zalejú vodou a tie potom nabobtnajú? My také v dedinskej krčme nemáme. Sme radi, keď je na WC papier.

Inak, všetko jedlo bolo fakt skvelé! Aj keď pri niektorých chodoch vyzeralo, že ho už pred nami spracovala Dedinská ozruta. Ale ja si fakt nesťažujem, pre mňa bol základ, že som ho nemusela variť.

A tak sme si z toho spravili oslavu nášho týždenného manželstvovania. Za sparingpartnerov sme si vybrali Dedinských susedov, ktorí úplnou náhodou práve oslavovali rovných 16 manželských rokov. WOW!

A ešte len tým musel ako dobre padnúť únik od ich 1,5 ročnej dcérky, si asi neviete predstaviť, že?

Takže sme sa všetci nahodili, nabili si telefóny a totálne si vychutnávali, že sa konečne o naše deti stará niekto iný. Jedli sme, bavili sa, neustále kontrolovali prípadné zmeškané hovory a katastrofické správy z domu a konverzovali. Ako inak – o deťoch.

Ach jaj, lebo sme už proste nadobro stratení…

Foto: Dedinská mať a Dedinskí susedia
Reklamy

One thought on “Rande

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s