Attipasy poznáte?

Jarná sezóna u nás doma, teda okrem toho, že sa takmer všetok náš rodinný život presťahoval vonku na dvor, znamená ešte aj to, že gumáky na nohách Dedinského dieťaťa striedame za Attipasy. Alebo tí, čo sa ešte nevyznajú, rozumejte takto – tieto čudesné klaunovské ponožko-topánočky. Či ako môj Dedinský švagor cez plot s nadšením rád vykrikuje: “Jóžinku, chuďátko naše, ta to Tebe mama zasa tie ponožky na dvor obula?” 

Fungujeme tak už odkedy sa Dedinské dieťa naučilo chodiť. Teda celú minulú sezónu. Ako sme si ich v apríli obuli, tak sme ich do októbra nevyzuli. Dokonca aj v najväčšom teple mi Dedinské dieťa odmietalo akékoľvek sandálky či topánočky. Buď naboso, buď v capačkách alebo v prípade menej pohodlného terénu či kamienkov Attipasy. Konkrétne tieto naše letné kotvičkové pochádzajú zo stránky www.attipas.cz.

Ale aby ste si nemysleli, že toto tu je nejaký nákupnohorúčkový nábor. V skutočnosti sa len smejem na tom, aké je to celé totálny paradox. Pamätám si totiž, že som Attipasy prvýkrát videla ešte ako tehuľa v jednom kamennom obchode a šla sa potrhať smiechom. Čo je toto preboha za obuv pre šaškov? Kto už len dá toto dieťaťu na nohu? Nuž, tak nikdy nehovor nikdy.. #lebokarma 

Processed with VSCO with a6 preset

A hoci sú Attipasy primárne určené na domáce chodenie, u nás sa veľmi osvedčili vonku. Na záhradu, na venčenie, na odrážadlo, na preliezky, do obchodov. Prosto všade. Sú ľahké, tenké, vzdušné, ohybné a s dostatkom priestoru aj na malé bucľaté pršteky, alebo ak chcete – jednoducho barefoot. Vyrábané v desiatkach farieb a dizajnov. Navyše sa len tak nezničia a neošúchajú. Neobmedzujú nôžku, skvelo sa prispôsobia aj počas hrania na zemi či kľačaní. A parádne je, že ich môžete kedykoľvek rýchlo šupnúť k ostatným veciam do práčky a sú zasa ako nové!

Inak, poznám iba dva typy barefoot rodiniek, ktoré už Attipasy vyskúšali. Deti si ich buď totálne zamilujú alebo absolútne totálne nie! A rodičia potom tvrdia, že vačšiu blbosť na nohy deťom nikdy nekúpili. My sme jednoznačne ten prvý prípad a jediné, čo ma už teraz mrzí je to, že toto tu je naša posledná sezóna. Väčšie číslo sa žiaľ totiž nevyrába..

Processed with VSCO with a6 preset

>> Tak teda, ktorý prípad ste vy? Attipasy poznáte a skúšali ste? Osvedčili sa vám? <<

Foto: Dedinská mať
Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s