Testujem: Ľahká vetrovka od Angel Wings

Už pred rokom som testovala nádherný elegantný (nielen) nosičský kabát od Angel Wings a napísala som naň tuto na blog aj rozsiahlu recenziu. Ako sa v nej dočítate, považujem ho za spojenie top kvality a dizajnu a dala som mu vtedy pomyselných 9 z 10 bodov. Dodnes si za tým stojím. A dala by som aj desať, ale ako som písala – trošku pochybili s gombíkmi a najmä – veľmi mi na ňom chýba kapucňa. Pretože ja ju mám proste rada!

A hneď na úvod čestne prehlasujem, že som to dobré skóre skutočne nepísala len preto, lebo som vedela, že si to potom o sebe ľudia z Angel Wings prečítajú..

Processed with VSCO with a6 preset

Boli však asi poctení, keďže ma na testovačku oslovili aj tentoraz. Na trh prinášajú novinku v podobe ľahučkej nosičskej vetrovky. A najmä dobrá správa pre mňa – tentokrát už aj s kapucňou! 😀

To, že je vetrovka uchyteniami a zipsami premyslená do najmenších detailov je už u značky Angel Wings akosi štandardom. Samozrejme, že v nej viete chodiť s dieťaťom vpredu či na chrbte alebo úplne bez. Dieťaťa či vetrovky.

Súčasťou vetrovky je tiež špeciálny nákrčník, aby vám neťahalo na krk, keď si dieťa uviažete na prsia. Ten sa k vetrovke prichytáva malým nenápadným zipsom, ktorý je umiestnený pod tým klasickým na zapínanie bundy. Priznám sa, že mi riadnu chvíľu trvalo prísť na to, na čo vlastne ten trojuholníček v balení slúži. Potom som si však pozrela toto video.

Fotky s vpredu naviazaným odrasteným Dedinským dieťaťom logicky nemám, lebo by som vyzerala ako ooobrovská negustiózna veľryba s tučnými bokmi. A túto vetrovku si predsa máte kúpiť, keď sa vám zapáči, no nie? Ak si ale viažete dieťa aj na chrbát a kapucňu momentálne nepotrebujete, viete si ju prakticky stočiť a uchytiť cvočkami tak, aby dieťaťu neprekážala v tvári.

Processed with VSCO with a6 preset

Vetrovka je dostatočne dlhá na to, aby ešte akurát zakryla aj dlhé nohy môjho 92 cm vysokého Dedinského dieťaťa.

Vychytávkou číslo jeden sú u mňa dierky na palce v rukávoch, takže si ich viete navliecť cez palec (alebo aj nenavliecť, kto nechce) a rukávy sa vám nebudú vyťahovať. Viem, že to nie je nejaká ultratop svetová novinka, ale ja som proste vždy túžila po nejakej takejto mikine či bunde a nikdy som ju nemala. Až doteraz.

Čo ma však pozitívne prekvapilo je fakt, že sú mi tie rukávy skutočne dobré! Pri mojej výške 183 cm a dĺžke rúk asi šesť kilometrov som si vybrala veľkosť L a tá mi skutočne akurát sadla. Veď vidíte sami.

A ešte jeden taktiež dôležitý detail – Angel Wings mysleli aj na bezpečie, a tak na rukávoch nechýbajú ani reflexné prvky. Tak sa vo svojej vetrovke nemusíte obávať kráčať po krajnici ani pri šere či po zotmení. To ocením najmä v lete u nás na dedine, keď sa s Dedinským tatom budeme vracať z večernej prechádzky za pivkom, keďže tu nemáme chodníky.

Processed with VSCO with a6 preset

Prekvapením pre mňa je samotný materiál. Podľa obrázka som čakala nejakú “umelú hmotu”, nepriedušný sáčok, ktorý bude slúžiť skôr proti dažďu, než na normálne nosenie, ale ono ma to naozaj príjemne prekvapilo. Zloženie na stránke uvádzajú 100% polyester s membránou zo 100% polyuretánu.

Dobre, mne dedinskej hlave to teda fakt veľa nehovorí, ale poviem vám, že nepriedušná guma, v ktorej sa zaparíte, to teda naozaj nie je. Pritom však ochráni pred vetrom a výrobca dokonca uvádza, že aj pred jemným dažďom, hoci vetrovka primárne neslúži na účely pršiplášťa. To však odskúšané zatiaľ nemám.

Aby som to ale zhrnula. Využitie vetrovky odporúčam najmä na teplú jar či jeseň, šport či letné prechádzky do lesa a tieňa. Na tie situácie, keď je na slnku horúco a chodíte v tričku, ale zrazu zájdete pod stromy a potrebujete ešte jednu vrstvu.

Vetrovka Angel Wings je preto ideálnym doplnkom v batohu, pretože je veľmi ľahko skladná, tenká a neváži skoro nič. Kedykoľvek ju tak viete mať po ruke a vytiahnuť v pravý čas.

Processed with VSCO with a6 preset

Teraz, keď tak o tom píšem. Och, ako by sa mi len bola zišla, keď sme minulé leto zdolávali české kopce… No nič už. Za mňa teda opäť ďalší skvelý prepracovaný kúsok od Angel Wings, tentokrát skôr na športovú či voľnočasovú nôtu, ktorý srdečne odporúčam.

Pokiaľ vás tento produkt zaujal,
zakúpiť si ho viete na oficiálnych stránkach Angel Wings www.angel-wings.cz
alebo proste sledujte ich Facebook či Instagram.

Foto: Dedinská neter

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s