Vlastnoručne maľovaný vianočný baliaci papier

Takmer všetci moderní mladí ľudia túžia po štýlovosti a dokonalosti takej, aká sa nám prezentuje. Kúsok zdanlivo nedbalo zabudnutej vetvičky tu, rozsypaný práškový cukor tam, pohodené formičky. Uprostred postele iba odhalené sexi nohy vo vianočných ponožkách a rukách s dokonalými nechtami nežne držaný dokonalo uviazaný balíček. K tomu hešteg #pravezabalene. Viete o čom hovorím?

Áno, aj mne sa takéto imidžové instafotky páčia a obdivujem ľudí, ktorí sa stihnú na posteli odfotiť. Ja to vrámci všeobecnej bezpečnosti radšej nerobím, pretože by sa ma 95% z vás regulérne zľaklo. Stačí, že ma celý deň strapatú, s popolníkmi na nose a v pyžame stretáva kuriér, susedia a stavbári na našej ulici. Dedinský tata si už na to chcel-nechcel zvyknúť, voľajako zvykol. Iné mu nezostávalo.

Processed with VSCO with a6 preset

Naproti tomu, keď sa stanete matkou, začnete všetku tú krásu vidieť v absolútnej nedokonalosti a zmätku. Každá machuľa a čarbanica, ktorú vaše dieťa vytvorí vám príde úplne magická. Každý náhodný výtvarný počin je podľa vás geniálny. Každá skica brilantná a najradšej by ste si nimi otapetovali celý dom. A denne svojho malého Picassa s úprimným fandením pobádate k novým a novým výkonom..

A presne v takomto duchu vznikla moja tohtoročná vianočná idea. S Dedinským dieťaťom sme si vyrobili vlastný vianočný baliaci papier. A nech už doň zabalíte darček akýkoľvek, stavím sa, že sa každá babka a dedko rozplynie blahom..

Na výrobu môžete použiť akýkoľvek kreatívny materiál, ktorý doma máte.

Processed with VSCO with a6 preset

My sme použili:

  • rolku IKEA papiera na kreslenie
  • fixky
  • temperové farby
  • vodové farby
  • štetec
  • pohárik s vodou
  • 1 obrovský batát (z ktorého sme vyrobili 4 veľké pečiatky)

Postup asi ani netreba vysvetľovať. Z batátu som vyrezala 4 pečiatky s rôznymi vianočnými motívmi. Keďže som matkou Dedinského dieťaťa, ani traktor medzi nimi nesmel chýbať. Pečiatky som natierala jemne zriedenou temperovou farbou a Dedinské dieťa ich otláčalo na papier. Potom Dieťa dostalo do ruky štetec a maľovalo vodovkami. Podľa veku a zručností svojho dieťaťa si to viete sami prispôsobiť. Ja som svojmu zakaždým štetec namáčala do vodoviek sama a ono si len maľovalo. Keď všetko zaschlo, Dieťa si do ruky vzalo fixky a celé umelecké dielo dotvorilo podľa svojej ľubovôle.

Hotovo! A môžeme baliť. Ako visačky na darčeky som použila PDF predlohu z blogu MAK magazínu.

Ešte tip na menovky na darčeky:

Ako deti ste sa isto tiež radi hrabali pod stromčekom a rozdeľovali darčeky celej rodine. Keďže u nás doma som bola najmladšia, bola to moja nepísaná povinnosť/radosť/česť.

Viete ale ako to môžete urobiť tak, aby aj dieťa, ktoré dosiaľ ešte nevie čítať mohlo prísť na to, ktorý darček komu patrí? Na zadnú stranu menovky nalepte fotku človeka, pre ktorého je darček určený.

Processed with VSCO with a6 preset

Foto: Dedinská mať
Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s