Teepee trendy

Každé dieťa túži mať svoj ukrýt, ktorý bude patriť iba a iba jemu. Dodnes si pamätám pocit, aké to je byť niekde zašitá, ale pritom neustále “v dianí”. A tak som takúto zašíváreň dopriala aj Dedinskému dieťaťu. Hoci ju zatiaľ využíva ina na schovky a naháňačky.

Celé to začalo tak, že Dedinské dieťa dostalo od Dedinskej babky na narodeniny outdoorovú sadu stanov s tunelom. Super nápad! Jeden stan bol “típí” a jeden iglu. Ten prvý sa hneď ujal a dlhé týždne zotrval aj v našej obývačke. Preto sme si s Dedinským tatom povedali, že je už na čase ušiť naň štýlový poťah, nech to tam nevyzerá ako pesť na oko.

Keď sme si konečne vybrali látku, ktoré nám obom úplne ulahodila do vkusu, náhle sa nám natisla myšlienka – keď sme už do toho vlastne toľko vrazili, asi by bola blbosť obaliť ňou iba tenkú rozoberaciu plastovú konštrukciu, no nie? A tak sme rýchlo zabehli do najbližšieho hobby & záhradného centra a dokúpili tam aj dlhé bambusové tyče.

Hotovo, suroviny by boli. Teraz už len nájsť niekoho, kto to s ihlou a niťou skutočne vie. Samozrejme, že voľba padla na moju biomatkokamarátku Katku z Katechka Handmade. Tá si celý ten postup vygooglila, napozerala, vypočítala a.. výsledok už vidíte sami. Ako všetko od Katušky, tak aj teepee Dedinského dieťaťa je absolútne precízne a láskavo ušité.

Dohady o tom, či má indiánsky stan niečo dočinenia s monte či nemonte pedagogikou sú pomerne časté, ale v tomto prípade podľa mňa dosť bezpredmetné. Závisí to od uhla pohľadu. Pretože logicky najviac montessori by bola asi biela plachta a prázdny stôl. Nech dieťa samo príde na to, ako si z toho vyčariť bunker. To by už ale potom taký úkryt nebol dizajnovým prvkom domácnosti.

Takže aký je môj osobný názor? Áno, mať doma teepee je trendy. Ak ale je kde ho dať a za čo zaobstarať, tak prečo nie. Ulahodíte isto snom svojho dieťaťka, ale aj tým svojim detským minulým…

Foto: Dedinská mať
Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s