Kokosová závislosť

Celý život som zbožňovala kokosové zákusky. Keď mi potom pred pár rokmi Dedinský tata po prvýkrát kúpil za kopec peňazí mladý kokos a z lásky doň vytĺkol dieru na slamku, cítila som sa ako romanticky stroskotaná na ostrove.

Úprimne sa ale priznám, že pravá kokosová voda si ma získala až tak na druhý – tretí pokus. Odvtedy sa ale stala jedným z mojich TOP nápojov vôbec! Dokonale osviežujúca, s jemnou nenásilnou príchuťou, lahodná a sladkavá. O jej pozitívnych účinkoch na ľudský organizmus ani nehovoriac. Proste tak akurát dokonalá!

A teraz si predstavte, že mi moja drahá priateľka Mestická fiflena pred pár týždňami zavolala, že “Počuj Dedinská mať (dobre no, neoslovila ma Dedinská mať), vy ste doma takí bio-eko-raw, niečo pre vás mám. A som zvedavá, čo na to poviete. Posielam Ti balíček!“. A čakala som teda kde-čo. Lebo pri nej človek ozaj nikdy nevie. Kúsok maďarskej černozeme, sadu režného ľanového prestierania čo jej niekto omylom podaroval alebo balíček cvikly. Ale že nám pošle práve pravú 100% kokosovú vodu z Thajska, tak to by som neuhádla. A tak sme ju ako správni gurmáni s Dedinským tatom koštovali.

Ooooooo a teda áno! Kokosová voda COCOGEEK je skutočne pravá! Zdravá, ľahko skladná, kedykoľvek po ruke, a hlavne – nemusím čakať, kým sa mi Dedinský tata vráti z práce a nabehne s kladivom do kuchyne!

Celé to však má predsa len jednu obrovskú nevýhodu! Je až tak pohodlná, že sa nám míňa zázračnou rýchlosťou. A to som si pred pár dňami, keď som sa s Fiflenou stretla na nosičskom trhu doplnila zásoby! Takže moja rada znie – kupujte heeet a kupujte rovno celý kartón. Uvidíte, že mi poďakujete. Alebo ma potom na ňu môžete pozvať.. 😀

Inak, kokosová voda je vraj vynikajúca aj do smoothies, koktejlov a miešaných nápojov. K tomu som sa však ešte nedostala. Zakaždým, keď ju otvorím, tak ju schuti vypijem len tak za čerstva slamkou, dokonca ju nestíham preliať ani do pohára. Akože fakt!

  • ak som vás náhodou navnadila, ochutnať si ju viete TU.
  • ak ste fajnšmekri a viete, že sa u vás COCOGEEK “nepokazí” odporúčam radšej cenovo výhodnejšie balenie a kopec užitočných kokosových informácií na webovke www.milujemkokos.sk.

PS pre chytrákov: Viem, že na foto je klasický kokosový orech a nie mladý kokos, z ktorého sa získava najviac kokosovej vody. To preto, že ten sme doma práve nemali. 

Foto: Dedinská mať
Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s