Twirlingový deň

V sobotu sa nám s Dedinským dieťaťom dostalo cti fotiť 1. ročník Medzinárodného twirlingového pohára Twirl Your Best Open. Hviezdou bol vzácny hosť – niekoľkonásobný a aktuálne úradujúci Majster sveta v twirlingu Tihomir Bendelja z Chorvátska a organizátormi akcie iniciatíva NBTA Slovakia.

Poviem vám, tešila som sa riadne, nakoľko som si konečne mohla naživo omrknúť, o čom ten twirling vlastne je. A teda je to pecka! Technicky náročná práca s batonom v kombinácii s gymnastikou, akrobaciou, scénickým tancom a pôsobivou hudbou – taká je moja charakteristika laika. Ale díva sa na to fantasticky! A mať tak znovu štrnásť, idem do toho!

Inak, viete ako spoznáte fotografku-biomatku? Tak, že jej dieťa zaspí päť minút pred začiatkom turnaja v nosiči. Áno, hovorím o sebe. Takže zase sme to s Dedinským dieťaťom nafotili spolu telo na telo. Nezobudila ho ani hlasná hudba z reprákov. Hlavne, že malo zdroj stále po ruke. A ja z toľkého vstávania a kľakania s 11-kilovým závažím počas fotenia ešte stále cítim svalovku na stehnách. Ale ono je to skôr asi signál pre mňa, že mám so sebou konečne niečo začať robiť.

Processed with VSCO with a6 preset


  • PS1: Zvyčajne na takéto akcie pracovne nechodím, preto ma prosím nevolajte fotiť ani futbalové turnaje vašich dietok, ani dni obcí, ani krstiny, či stužkové. Toto bola iba svetlá výnimka, nakoľko prezidentka usporiadateľskej asociácie NBTA je moja blízka priateľka a na mažoretky a twirling mám slabosť.
  • PS2: Áno, konečne som stretla chlapa, ktorý je odo mňa vyšší. Len to je o 12 rokov neskôr, ako som hľadala. S Dedinským tatom o pár dní oslávime prvú testovaciu desaťročnicu, tak si ho už teda nechám asi nadobro.
  • PS3: Áno, na topánkach mám naozaj návleky. Pán s kľúčami od haly na tom trval, tak som za čaju.
  • PS4: Twirling je fakt úžasný šport, na Slovensku však ešte stále dosť neznámy. A tak pre vás pripravujem na túto tému článok. Už čoskoro na blogu..
  • PS5: Na fotke je spolu so mnou a Dedinským dieťaťom okrem Tihomira ešte aj Lucie Matoušková, dlhoročná reprezentantka ČR v twirlingu, medzinárodný tréner NBTA v twirlingu a skúsená porotkyňa.
  • PS6: Ak vás twirling zaujal, ste z Košíc alebo okolia a radi by ste naň prihlásili svoje dieťa, tak kontaktujte tím Twingy, kde ho trénujú.

Tričko Dedinského dieťaťa: Abenys
Tričko na dojčenie Dedinskej matere: Mamika

Foto: Dedinská mať
Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s